RSS
piątek, 05 grudnia 2008

OD DZIŚ PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA BLOGÓW DO KONKURSU. To naprawdę bardzo proste. Tylko cztery kroki dzielą Cię od wygranej -  do zdobycia trzy nagrody główne o wartości 5000 zł każda!

Aby ułatwić Wam zadanie zapytaliśmy członków jury, na co będą zwracać uwagę przy wyborze zwycięzców konkursu:

Monika Luft: „Dobry blog powinien być nie tylko wciągający, ale też, jako że to wypowiedź bardzo osobista, mówić coś o charakterze osoby piszącej (fotografującej, rysującej itp.). Śledząc zapiski, chcę zajrzeć za kulisy czyjejś prywatności - jak w pamiętniku - i dowiedzieć się, co autora nurtuje i dlaczego. Wypowiedzi (rysunki, zdjęcia...) mogą być kontrowersyjne, dyskusyjne, a poglądy ostro formułowane i skłaniające do polemiki, choć jeśli ktoś chce być po prostu ciepły, serdeczny czy wzruszający, to też żadna wada - pod warunkiem jednak, że jest ciepły w zajmujący sposób:) Zwracam też uwagę na poprawność wypowiedzi, nie lubię niechlujstwa, literówek, błędów, bo zakłócają one odbiór i świadczą o braku szacunku dla czytelnika. Wiem, że niektórzy uważają, iż w internecie nie obowiązują zasady ortografii czy interpunkcji, ale ja jestem innego zdania. Ale oczywiście najważniejsza jest oryginalność.”, własny "charakter pisma", niepowtarzalność, swoboda skojarzeń, wyobraźnia. Tego oczekuję od blogujących i życzę im wielu twórczych inspiracji!

Odeta Moro-Figurska: Postaram sie czytać blogi od deski do deski. Lubię czytać Cobena, Kinga, czasem coś o III Rzeszy, może bedzie to dla Was kierunek do wygranej w naszym kawowym konkursie. Cenię systematyczność, której zawsze mi brakowalo i pikantne poczucie humoru. Caluję Wszystkich Odeta :))))

dr hab. Beata Łaciak: Jako juror konkursu bardzo chętnie przeczytam wpisy ukazujące otaczającą nas rzeczywistość i podkreślające społeczny aspekt przygotowań do świąt. Interesują mnie notki zawierające opisy odnośnie roli obyczajów, które wpływają na przygotowania do świat, to, co jest w nich nowe, co zapożyczone, a co zaś tradycyjne.

Michał Olszewski: Wśród zgłoszeń będę szukał blogów wyjątkowych - wyróżniających się nieszablonową treścią, iskrzących się żywym językiem, kreatywnie wykorzystujących możliwości serwisu. Najbardziej interesują mnie blogi, które są czymś więcej niż serią chronologicznie ułożonych wpisów, ważny jest sposób w jaki autor rozmawia ze swoimi komentatorami i innymi blogami.

Ewelina Wasilewska: Konkurs powinien być dla uczestników przede wszystkim dobrą zabawą. Na blogach będę szukała wpisów pokazujących prawdzie emocje, ale i umiejętność spojrzenia na siebie z dystansem i poczuciem humoru. Życzę wszystkim uczestnikom konkursu radości z blogowania, która przełoży się na ich kolejne notki.

Bloguj i weź udział w konkursie! To naprawdę bardzo proste. Wyślij zgłoszenie na adres blog@tchibo.pl w treści podaj adres swojego bloga, imię, nazwisko oraz numer telefonu, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować w przypadku wygranej.

09:54, zespol.tchibo
Link
czwartek, 04 grudnia 2008

Dziękujemy za wszystkie Wasze pytania. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te, które pojawiają się najczęściej.  

Pyt. Nie mam bloga, jak i gdzie go założyć?
Jeśli jeszcze nie masz bloga, wystarczy wejść na stronę
www.blox.pl i tam zgodnie z koeljnymi krokami założyć własnego bloga.

Pyt. Czy muszę zakładać nowego bloga, jeśli już mam własnego?
Jeśli już prowadzisz bloga na platformie blox.pl nie musisz zakładać nowego, aby wziąć udział w konkursie. Uwaga! Blogi z innych portali niż blox.pl nie będą brały udziału w konkursie.
 
Pyt. Czy mogę zgłosić nowo założonego bloga? Nie mam na nich żadnych wpisów.
Ocenie jury będą podlegały wpisy z okresu  5 -18 grudnia. Nawet jeśli dopiero założyłeś bloga, masz czas, aby zamieszczać na nim ciekawe wpisy.

Pyt. Prowadzę bloga podróżniczego, czy mogę go zgłosić?
Konkurs Tchibo Exclusive dotyczy tematyki świątecznej. Jeśli Twoje wpisy z dni 5-18 grudnia będą skupiały się na tej tematyce, to oczywiście możesz zgłosić bloga do konkursu.

Masz pytanie, napisz do nas blog@tchibo.pl lub zostaw komentarz – chętnie odpowiemy.

12:50, zespol.tchibo
Link
środa, 03 grudnia 2008

Weź udział w konkursie Tchibo Exclusive i wygraj 3x5000zł!

Od dziś swoje blogi prowadzą z nami trzy wyjątkowe kobiety:

Małgorzata KalicińskaMałgorzata Kalicińska. Autorka bestsellerowej powieści „Dom nad rozlewiskiem", za którą została uhonorowana nagrodą księgarzy „Witryna 2006". Kobieta z ogromnym poczuciem humoru. Mama dwójki dorosłych dzieci. Właśnie wyszła jej trzecia książka, ostatnia część trylogii „Miłość nad rozlewiskiem". Dla nas na blogu opisuje przygotowania do świąt w …. Korei. Przeczytaj koniecznie.

 

 

Monika LuftMonika Luft. Znana dziennikarka telewizyjna, autorka dwóch powieści: „Śmiech iguany” i „System argentyński”. Relaksuje się, ćwicząc tai-chi. Opiekuje się dwiema kotkami tonkijskimi, Falką i Ciri oraz stadkiem koni arabskich. Na swoim blogu wyjaśnia nam, skąd się biorą gorące uczucia.

 

  

Odeta Moro-FigurskaOdeta Moro-Figurska. Popularna prezenterka, założycielka fundacji „Szczęśliwe Macierzyństwo", mama kilkuletniej Soni, żona dziennikarza Michała Figurskiego. Wolne chwile poświęca rodzinie i licznym pasjom...

08:57, zespol.tchibo
Link
poniedziałek, 01 grudnia 2008

Weź udział w konkursie - do wygrania trzy nagrody główne o wartości 5000zł każda! 

Podczas badania Tchibo Exclusive* kobiety powiedziały nam, że coraz częściej i w coraz większym zakresie starają się egzekwować pomoc w przygotowaniach do świąt od najbliższej rodziny. WCIĄŻ JEDNAK TO KOBIETA JEST „MÓZGIEM OPERACYJNYM” CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA. To ona kieruje pracami, trzyma rękę na pulsie. Kobiety mają poczucie, że wszystko jest na ich głowie, nawet jeśli same nie wykonują pewnych czynności. W ich głowach trwa nieustanne planowanie:

  • „Mąż wytrzepie dywany, pojedzie ze mną na zakupy, będzie dźwigał, kupi choinkę, powiesi firanki, ewentualnie odkurzy”
  • „Dzieci posprzątają w swoich pokojach, przejrzą zabawki, wyrzucą to, co nie jest potrzebne, ubiorą choinkę”
  • „Córka pomoże mi w kuchni”

Większość kobiet rozpoczyna przygotowania tydzień lub dwa tygodnie przed świętami. Co piąta Polka robi to dopiero na kilka dni przed. Patrząc na przedświąteczne zamieszanie i pośpiech lepiej jednak z tym nie zwlekać, i tak właśnie postępuje co dziesiąta Polka, która rozpoczyna przygotowania już z początkiem grudnia.

A Ty? Kiedy zaczynasz przedświąteczne przygotowania? Masz plan czy działasz spontanicznie? Jest to dla Ciebie czas stresu czy wspólnych, rodzinnych przygotowań? Jak dzielicie się obowiązkami w rodzinie? Opisz to na blogu i wygraj 5000 zł!

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

15:04, zespol.tchibo
Link Komentarze (2) »
piątek, 28 listopada 2008

Bloguj z nami! Do wygrania 3x5000zł! 

Z badań Tchibo Exclusive* wynika, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia Polki sprzątają, gotują, stoją w kolejkach, robią zakupy, planują, wydają pieniądze, szukają prezentów i przystrajają dom. Uff… dużo tego…. Tym wszystkim czynnościom towarzyszy często poczucie zmęczenia, zdenerwowania, obawa, że coś nie wyjdzie, poirytowanie, złość. Polki czują presję czasu, ale przede wszystkim koncentrują się na stojących przed nimi zdaniach.

Basia z Warszawy w badaniu powiedziała nam: „Przed świętami….wrzeszczę, jestem zła, podenerwowana, bo… kolejki, dźwiganie… Nieraz ogromnej siły trzeba, żeby to wszystko podźwignąć. Chodzi mi nie tyle o fizyczne dźwiganie, ile takie psychiczne. No oczywiście gotowanie, no i masa wydanych pieniędzy… To jest taki gorący okres, gdzie wszyscy są na siebie podenerwowani, zabiegani, kiedy każdy żyje… swoim jakimś takim życiem i to jest chyba tak zrobione pod dyktando zakupów …, nie rodziny”.

Czy zgadzasz się z opinią Basi? Czy rzeczywiście tak jest? A może jednak nie? Weź udział w naszym konkursie i przedstaw własne zdanie na ten temat i wygrywaj nagrody!

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

12:31, zespol.tchibo
Link
środa, 26 listopada 2008

Badania Tchibo Exclusive* pokazują, że okres przedświąteczny wywołuje w Polkach sprzeczne uczucia. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź wydaje się być prosta – z jednej strony dostrzegają one przyjemność wynikającą z oczekiwania na święta, z drugiej zaś jest to dla nich czas obciążenia wieloma, dodatkowymi obowiązkami domowymi. Zdecydowanej większości Polek z okresem przygotowań do świąt kojarzą się przede wszystkim przedświąteczne porządki. Nie przyjemność zakupów, śnieg czy radosne wyczekiwanie. Po prostu sprzątanie.

A Tobie, z czym kojarzy się czas przygotowań do świąt? Z myciem podłóg, szorowaniem szafek i zastawy? Podziel się z nami swoimi opiniami i weź udział w konkursie Tchibo Exclusive, wygraj 3x5000zł. Stwórz swój blog i zgłoś go 5 grudnia do konkursu!

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

07:12, zespol.tchibo
Link
poniedziałek, 24 listopada 2008

Witamy na blogu konkursowym Tchibo Exclusive. 5 grudnia rusza przedświąteczny konkurs dla blogowiczów, którzy tworzą swoje blogi na portalu blox.pl

Nie czekaj, już teraz zapoznaj się z regulaminem konkursu, zobacz, kto będzie oceniał konkursowe blogi. Może to właśnie Twój blog wygra jedną z trzech głównych nagród o wartości 5000 zł każda!

Założenie bloga i zgłoszenie go do konkursu jest naprawdę proste. Tematyka jest bliska każdemu z nas – czas oczekiwania i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Chcemy poznać Twoją opinię, nastroje, emocje związane z przygotowaniem do świąt, spostrzeżenia o otaczającej  rzeczywistości, przemyślenia i wspomnienia związane ze świętami Bożego Narodzenia. W naszym konkursie liczy się Twój zmysł obserwacji i Twoja kreatywność.

Wspólnie z nami, od 3 grudnia blogować będą:

  • Małgorzata Kalicińska. Autorka bestsellerowej powieści „Dom nad rozlewiskiem", za którą została uhonorowana nagrodą księgarzy „Witryna 2006". Kobieta z ogromnym poczuciem humoru. Mama dwójki dorosłych dzieci. Właśnie wychodzi jej trzecia książka, ostatnia część trylogii „Miłość nad rozlewiskiem". Dla nas na blogu będzie opisywać przygotowania do świąt w …. Korei. Przeczytaj koniecznie.
  • Monika Luft. Znana dziennikarka telewizyjna, autorka dwóch powieści: „Śmiech iguany” i „System argentyński”. Relaksuje się, ćwicząc tai-chi. Opiekuje się dwiema kotkami tonkijskimi, Falką i Ciri oraz stadkiem koni arabskich. Z nami chce podzielić się między innymi świątecznymi wspomnieniami z Hiszpanii.
  • Odeta Moro-Figurska. Popularna prezenterka, założycielka fundacji „Szczęśliwe Macierzyństwo", mama kilkuletniej Soni, żona dziennikarza Michała Figurskiego. Wolne chwile poświęca rodzinie i licznym pasjom.
11:26, zespol.tchibo
Link Komentarze (9) »
1 , 2
 
Znane Polki
piszą o świętach:
doskonały nastrój