RSS
poniedziałek, 22 grudnia 2008

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

W piątek, 19 grudnia br. członkowie jury zgormadzili się, aby wyłonić zywcięzców konkursu "Pisz blog z Tchibo Exclusive". Podczas obrad, każdy z członków jury przedstawił swoich faworytów. Wasze blogi zaskakiwały, wzruszały, rozśmieszały. Jury doceniło Waszą kreatywność i zaangażowanie. Miła atomsfera w czasie obrad pomogła sprawnie wyłonić zwycięzców, choć jury prowadziło również gorącą dyskusję nad wytypowanymi blogami.

Obrady jury

Każdy z członków jury miał swoich faworytów.

Obrady jury 

Po debacie nad posczególnymi blogami, jury wyłoniło trzech zwycięzców.

Obrady jury

Przedstawiamy zwycięskie blogi i komentarz jury: 

W kategorii „Z życia Polki” zwyciężyły dwa blogi:

  • "Grudniowe notatki" pisany przez alinaw1W uzasadnieniu przyznania nagrody jury napisało: Przynajemy nagrodę główną za blog pisany z przymrużeniem oka, który wywołał uśmiech na naszych twarzach, a czasami wzruszenie. Za talent narracyjny, mądre refleksje i autentyczność. 
  •  "Sekrecje i niedyskrety" pisany przez mon-mon. Za sekrety, które urzekają dystansem do siebie i poczuciem humoru.  

W kategorii „Najtrafniejsza obserwacja przedświątecznej rzeczywistości” jury nie przyznało nagrody głównej.

W kategorii „Przedświąteczna kreatywność" nagrodę otrzymuje blog "Trufla i jej kuchnia" tworzony przez trufla3. Za profesjonalną aranżację potraw. Za świetne, apetyczne zdjęcia, jak wyjęte z profesjonalnego wydawnictwa kulinarnego. Aż chce się pomaszerować do kuchni. 

Nagrodę specjalną jury przyznało blogowi "Nad wielką wodą". Jury doceniło znakomite fragmenty z życia fretek wywołujące uśmiech oraz wartką narrację.

Zachęcamy do odwiedzenia nagrodzonych blogów!

Jury doceniło również najbardziej aktywnych uczestników konkursu, którzy często komentowali blogi i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Dodatkowe nagordy otrzymują emikluka, alawalczak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają specjalne podziękowanie i upominek od Tchibo. Warunkiem jest podanie danych osobowych. Jeśli do dziś nie uzupełniłeś swoich danych osobowych w formularzu konta na stronie portalu, prześlij maila do dnia 23.12 z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i nazwą zgłoszonego do konkursu bloga na adres blog@tchibo.pl

Dziękujemy za wszystkie komentarze i odwiedzanie naszych blogów. Było nam niezmiernie miło z Wami blogować! A z okazji zbliżajacych się Świąt życzmymy dużo radości, uśmiechu i wytchnienia od codziennego zabiegania.

12:39, zespol.tchibo
Link Komentarze (11) »
piątek, 19 grudnia 2008

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu Tchibo Exclusive i przyłączyli się do wspólnego blogowania! Cieszymy się, że razem z Wami mogliśmy oczekiwać na zbliżające się święta, śledząc kolejne notki i wpisy. 

A jakie są dla Was idealne święta W górach? Na Hawajach? Z Georgem Clooney’em? Nie… Zdecydowana większość kobiet uważa SWOJE święta Bożego Narodzenia za idealne.

„Ja czuję się idealnie podczas Świąt. Ja akurat czuję się spełniona i nie uważam, żeby do moich Świąt czegoś brakowało, żeby jakoś mogło to inaczej wyglądać” – powiedziała nam Patrycja.

O tym, że święta są czasem udanym decyduje przede wszystkim OBECNOŚĆ RODZINY. Tym, czego brakuje części kobiet do całkowitego świątecznego ideału, jest większe zaangażowanie bliskich w okres przedświąteczny.

Teresa: „Idealne święta, wiadomo, zakupów nie uniknę, pracy też, ale chciałabym, żeby wszyscy zajęli się tym, a nie tak, że ja jestem zmęczony, ja nie mam czasu, ja to zrobię jutro, chciałabym, żeby po prostu wszyscy razem stanęli, wszystko to w zgodzie, w harmonii odbyło się, każdy przygotował coś i żeby wszyscy doczekali tych świąt, żebyśmy wszyscy siedli, piękna choinka, bogate prezenty … to takie dla mnie idealne, żeby tak trochę mniej dla mnie było pracy, żebym ja nie była do ostatniej godziny w kuchni i nie była tak zmęczona, że zdążę się wykapać i odwiązać fartuszek, przebrać się”.             

Wśród czynników, które są w stanie osłabić świąteczną radość, kobiety wskazywały najczęściej: niepowodzenia kulinarne, konieczność podróżowania między dwiema rodzinami (swoją i partnera), tak żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby nikt nie poczuł się urażony (czasami zamiast jeździć z wizytą wolałoby się zostać w domu, w gronie najbliższej rodziny), nieudane prezenty, zmęczenie przygotowaniami, przyjmowaniem gości, przejedzenie. To akurat chyba zdarza się każdemu...

Życzymy Wam, aby tegoroczne święta były tak idelane, jakbyście sobie tego życzyli!

A już w poniedziałek opublikuejmy listę zwycieżców!

17:12, zespol.tchibo
Link Komentarze (1) »
czwartek, 18 grudnia 2008

ZBLIŻA SIĘ KONIEC KONKURSU TCHIBO EXCLUSIVE, jeszcze tylko dziś czekamy na zgłoszenia blogów do konkursu!  

W badaniach Tchibo Exclusive* zapytaliśmy Polki, z czym kojarzą im się święta. Najpopularniejsze odpowiedzi to: choinka, kolędy, opłatek, pasterka, rodzina, obecność rodziny, karp, śnieg.

Co podczas świąt robią Polki? W badaniu powiedziały nam, że podróżują, odwiedzają rodzinę, przyjmują gości, siedzą przy stole, jedzą i po prostu… odpoczywają. Jakie emocje im towarzyszą? Odprężenie, satysfakcja, zadowolenie, przyjemność i radość z tego, że jest się z rodziną.

Magda: „… wszyscy możemy się razem spotkać, gdzie wszyscy możemy pobyć ze sobą, porozmawiać, nacieszyć się sobą, pojeść dobre rzeczy też oczywiście, odpocząć, odreagować od dnia codziennego. Taka jakaś odskocznia, moim zdaniem, od szarego dnia. Nawet w samotności, jak człowiek nieraz usiądzie, już tam goście pójdą, posiedzi przy zapalonej choince, popatrzy przez okno jak pada śnieg, pod warunkiem, że jest fantastyczna zima, to już sam ten nastrój tak pozytywnie człowieka nastawia do życia”.

A z czym Tobie kojarzą się święta? Jaki je spędzasz?

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

10:05, zespol.tchibo
Link Komentarze (1) »
środa, 17 grudnia 2008

Na zgłoszenia blogów do konkursu czekamy do 18 grudnia! Nie zwlekaj, juz dziś zgłoś swój blog! 

Kawa to napój wpisany w rodzinne spotkania przy stole. Nie może jej więc zabraknąć w czasie świąt Bożego Narodzenia. W domu niemalże co trzeciej Polki w tym czasie kawa podawana jest podczas wizyty gości i równie często do deseru lub słodyczy.

Czy wiesz, że w czasie świąt Polki, konsumentki kawy, najchętniej piją kawę mieloną? Ponad połowa z nich sięga po tzw. kawę po turecku, czyli kawę mieloną, parzoną bezpośrednio w kubku, szklance czy filiżance. Polki preferują więc bardzo tradycyjny sposób przygotowywania kawy.

W święta, jeśli Polka sięga po kawę, to częściej niż w inne dni jako dodatek do słodyczy. Najczęściej pijemy napar w filiżance lub w szklance, rzadziej w kubku ceramicznym.

A Ty? Czy masz specjalne rytuały picia kawy w święta?

09:39, zespol.tchibo
Link Komentarze (4) »
piątek, 12 grudnia 2008

Wciąż czekamy na Wasze zgłoszenia! Główna nagroda to 3x5000zł! 

Według  badań Tchibo Exclusive* Wigilia traktowana jest jako czas przejścia z okresu przedświątecznego w święta Bożego Narodzenia. Jest to najbardziej wyczekiwany i niezwykły moment świąt, kiedy wszystko wokół tworzy niepowtarzalny nastrój.  

Kamila powiedziała nam: „Ja myślę, że to jest taka jakaś niewidzialna granica, tak jak się rodzi dziecko, o Boże, więcej nie urodzę dziecka, prawda? A później, jak już się ma to dziecko, to się o tym zapomina. I myślę, że to jest na tej samej zasadzie, że już człowiek tego nie pamięta, bo jest tak przyjemnie, tak błogo, że o tym, co złe, to się szybciutko zapomina”.

W Wigilię chcemy po prostu być razem, zapomnieć o wszelkich urazach, porozmawiać i posłuchać siebie nawzajem, nie śpieszyć się. Być blisko z najbliższymi i sprawić im przyjemność. A jakie były Wigilie Twojego dzieciństwa? Napisz nam o tym na swoim blogu!

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

13:16, zespol.tchibo
Link Komentarze (3) »
czwartek, 11 grudnia 2008

Prezentujemy kolejne wyniki badań Tchibo Exclusive*. Czekamy na Wasze przedświąteczne spostrzeżenia. Do wygrania 3x5000zł!  

„Bo jednak w te święta ja zawsze staram się wyglądać atrakcyjnie…To jest taki moment, że kobieta czuje się wyjątkowo, wyjątkowe są te święta i ja też chcę być wyjątkowa. Więc najpierw jestem zestresowana, szara, zmęczona…. To są dla mnie takie radosne święta i chcę, żeby te święta spędzić tak razem, żebym już nic nie musiała robić, żeby wszystko było już pachnące, piękne i śliczne”. Powiedziała nam w badaniu Marzena.

Czy zadbanie o swój wygląd to również ważny aspekt przygotowania się do świąt? Z naszych badań wynika, że tak. Polki chcą czuć się i wyglądać odświętnie. W badaniu powiedziały nam, że zadbanie o swój wygląd zostawiają zazwyczaj na ostatnią chwilę, tym niemniej jest to dla nich istotny element przygotowań. Przy świątecznym stole kobiety chcą wyglądać atrakcyjnie. Dbają o odpowiedni strój, fryzurę, makijaż.. Często tuż przed świętami odwiedzają gabinety kosmetyczne czy fryzjera. Wydaje się, że zadbanie o wygląd jest traktowane przez nas jako jeden z elementów przejścia z czasu przygotowań przedświątecznych – kiedy człowiek jest szary, zmęczony, wygląda zwyczajnie, domowo – w czas świąt, kiedy wszystko wokół jest odmienione, świąteczne, atrakcyjne...

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

17:15, zespol.tchibo
Link Komentarze (2) »
środa, 10 grudnia 2008

Weź udział w konkursie! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 18 grudnia. Do wygrania 5000zł!

Myślisz już o zakupie świątecznych prezentów dla bliskich? To tak jak respondentki badania Tchibo Exclusive*. Większość z nich deklaruje, że zaczyna gromadzić prezenty już dwa – trzy  tygodnie przed świętami, 5 proc. robi to już w listopadzie, ale zdarzają się panie, które zostawiają zakupy na ostatnią chwilę, bowiem 1 proc. badanych, gwiazdkowe prezenty wybiera w Wigilię.

Kupowanie prezentów to przyjemność czy świąteczny obowiązek? Czy jakiś świąteczny prezent wspominasz do tej pory? Nie czekaj więc, zrób wpis na blogu i weź udział w konkursie!

Zobacz, co pisze na swoim blogu Monika Luft o niechcianych i pożądanych prezentach. Na pewno też masz taką listę…

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

15:03, zespol.tchibo
Link
poniedziałek, 08 grudnia 2008

Pyt. Czy mogę się jeszcze zgłosić do konkursu, skoro trwa on od 5 grudnia? Nie jest za późno?
Nie, nie jest za późno. Zgłoszenia przyjmujemy od 5 do 18 grudnia. Ocenie będą podlegały wpisy z tego właśnie okresu. Nawet jeżeli zaczniesz pisać bloga później, masz szansę na wygraną.

Pyt. Prowadzę kilka blogów, czy mogę je zgłosić do konkursu?
Tak. Do konkursu można zgłaszać więcej niż jednego bloga, jeżeli jest się jego autorem i spełnia się wymagania regulaminu.

Pyt. Kto już zgłosił  bloga do konkursu?
Blogi i dane osób, które zgłosiły się do konkursu nie są nigdzie publikowane i pozstają do wiadomości Organizatora.

Masz pytanie, napisz do nas blog@tchibo.pl lub zostaw komentarz.

16:20, zespol.tchibo
Link

Czy przedświąteczne porządki to kłopot, wysiłek czy przyjemność? Często w wirze przygotowań nachodzi nas zmęczenie, a chwila spokoju to luksus. Jednak, jak wynika z badań Tchibo Exclusive*, 80 proc. kobiet nie bierze pod uwagę możliwości zlecenia profesjonalnej firmie przygotowań do świąt, nawet gdyby pozwalała im na to sytuacja finansowa.

Czemu tak się dzieje? Prawie jedna trzecia Polek zgadza się z tym, że święta przygotowywane przez firmę zewnętrzną byłyby mniej stresujące. Więc co stoi na przeszkodzie? Połowa Polek uważa, że tak przygotowane święta nie miałyby swojego niepowtarzalnego uroku. A trzy czwarte twierdzi, że samodzielne przygotowanie świąt jest dla nich elementem polskiej tradycji.

„Pomimo tego zmęczenia to jednak taki jest mój wkład w te święta. Zresztą, ja w ogóle nie lubię, jak ktoś mi sprząta w domu. To jest taka strefa moja i mojej rodziny. No nie lubię, jak ktoś wnika mi w porządki, myślę, że nie chciałabym, żeby ktoś zrobił to za mnie. Coś by mi uciekło to raz, a dwa, to byłaby jakaś taka ingerencja drugiej osoby w moją rodzinę”. Powiedziała nam Marzena. 

Czy zgadzasz się z tą opinią? Czy powierzenie porządków profesjonalnej firmie zniszczyłoby urok świąt? A kupienie gotowych potraw? Podziel się swoim zdaniem na blogu i weź udział w konkursie Tchibo Exclusive. Do wygrania 3x5000zł!

*Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Tchibo Exclusive przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC, 2008.

12:12, zespol.tchibo
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 grudnia 2008

Pyt. Prowdzę bloga już jakiś czas i zależy mi na anonimowości, czy wrazie wygranej moje dane zostaną opublikowane?
Nie, dane osobowe są do wiadomości Organizatora. W przypadku wygranej ogłosimy adres zwycięskiego bloga oraz nick autora.

Pyt. Zakładając konto na gazeta.pl podałam tylko kilka danych osobowych, a zgodnie z regulaminem muszę je uzupełnić, jak to zrobić?
Zakładając konto na gazeta.pl wypełniasz dane w formularzu on-line. Aby je uzupełnić wystarczy się zalogować na swoje konto na stronie
www.gazeta.pl/konto i uzupełnić dane osobowe w formularzu.

16:24, zespol.tchibo
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2
Znane Polki
piszą o świętach:
doskonały nastrój