Blog > Komentarze do wpisu

Moje idealne święta

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu Tchibo Exclusive i przyłączyli się do wspólnego blogowania! Cieszymy się, że razem z Wami mogliśmy oczekiwać na zbliżające się święta, śledząc kolejne notki i wpisy. 

A jakie są dla Was idealne święta W górach? Na Hawajach? Z Georgem Clooney’em? Nie… Zdecydowana większość kobiet uważa SWOJE święta Bożego Narodzenia za idealne.

„Ja czuję się idealnie podczas Świąt. Ja akurat czuję się spełniona i nie uważam, żeby do moich Świąt czegoś brakowało, żeby jakoś mogło to inaczej wyglądać” – powiedziała nam Patrycja.

O tym, że święta są czasem udanym decyduje przede wszystkim OBECNOŚĆ RODZINY. Tym, czego brakuje części kobiet do całkowitego świątecznego ideału, jest większe zaangażowanie bliskich w okres przedświąteczny.

Teresa: „Idealne święta, wiadomo, zakupów nie uniknę, pracy też, ale chciałabym, żeby wszyscy zajęli się tym, a nie tak, że ja jestem zmęczony, ja nie mam czasu, ja to zrobię jutro, chciałabym, żeby po prostu wszyscy razem stanęli, wszystko to w zgodzie, w harmonii odbyło się, każdy przygotował coś i żeby wszyscy doczekali tych świąt, żebyśmy wszyscy siedli, piękna choinka, bogate prezenty … to takie dla mnie idealne, żeby tak trochę mniej dla mnie było pracy, żebym ja nie była do ostatniej godziny w kuchni i nie była tak zmęczona, że zdążę się wykapać i odwiązać fartuszek, przebrać się”.             

Wśród czynników, które są w stanie osłabić świąteczną radość, kobiety wskazywały najczęściej: niepowodzenia kulinarne, konieczność podróżowania między dwiema rodzinami (swoją i partnera), tak żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby nikt nie poczuł się urażony (czasami zamiast jeździć z wizytą wolałoby się zostać w domu, w gronie najbliższej rodziny), nieudane prezenty, zmęczenie przygotowaniami, przyjmowaniem gości, przejedzenie. To akurat chyba zdarza się każdemu...

Życzymy Wam, aby tegoroczne święta były tak idelane, jakbyście sobie tego życzyli!

A już w poniedziałek opublikuejmy listę zwycieżców!

piątek, 19 grudnia 2008, zespol.tchibo

Polecane wpisy

  • Kawa? Chętnie!

    Na zgłoszenia blogów do konkursu czekamy do 18 grudnia ! Nie zwlekaj, juz dziś zgłoś swój blog! Kawa to napój wpisany w rodzinne spotkania przy stole. Nie może

  • Magiczny moment przejścia

    Wciąż czekamy na Wasze zgłoszenia! Główna nagrodato 3x5000zł! Według badań Tchibo Exclusive*Wigilia traktowana jest jako czas przejścia z okresu przedświątecz

  • Jak przygotować siebie?

    Prezentujemy kolejne wynikibadańTchibo Exclusive*.Czekamy na Wasze przedświąteczne spostrzeżenia. Do wygrania 3x5000zł! „Bo jednak w te święta ja zawsze

Komentarze
2008/12/20 15:10:57
Wierzę, że właśnie te Świeta będą idealne.Chociaż nie ma wśród nas naszej ukochanej mamy,spędzimy je bardzo rodzinnie.Przyjeżdża do nas cała najbliższa rodzina.Zjadą z różnych zakątków naszego kraju.Razem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Będą wspominki.Będziemy cieszyć się z radości dzieci i wnuków.Pewnie ze wzruszenia uronię kilka łez,że zdołałam zebrać ich wszystkich przy sobie, tak jak to kiedyś robiła mama w naszym rodzinnym domu.
Smutno mi tylko, że skończyły się nasze wirtualne spotkania.Pozdrawiam
Znane Polki
piszą o świętach:
doskonały nastrój