Blog > Komentarze do wpisu

Kawa? Chętnie!

Na zgłoszenia blogów do konkursu czekamy do 18 grudnia! Nie zwlekaj, juz dziś zgłoś swój blog! 

Kawa to napój wpisany w rodzinne spotkania przy stole. Nie może jej więc zabraknąć w czasie świąt Bożego Narodzenia. W domu niemalże co trzeciej Polki w tym czasie kawa podawana jest podczas wizyty gości i równie często do deseru lub słodyczy.

Czy wiesz, że w czasie świąt Polki, konsumentki kawy, najchętniej piją kawę mieloną? Ponad połowa z nich sięga po tzw. kawę po turecku, czyli kawę mieloną, parzoną bezpośrednio w kubku, szklance czy filiżance. Polki preferują więc bardzo tradycyjny sposób przygotowywania kawy.

W święta, jeśli Polka sięga po kawę, to częściej niż w inne dni jako dodatek do słodyczy. Najczęściej pijemy napar w filiżance lub w szklance, rzadziej w kubku ceramicznym.

A Ty? Czy masz specjalne rytuały picia kawy w święta?

środa, 17 grudnia 2008, zespol.tchibo

Polecane wpisy

  • Gratulujemy!

    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. W piątek, 19 grudnia br. członkowie jury zgormadzili się, aby wyłonić zywcięzców kon

  • Moje idealne święta

    Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu Tchibo Exclusive i przyłączyli się do wspólnego blogowania!Cieszymy się, że razem z Wami mogliś

  • Jak przygotować siebie?

    Prezentujemy kolejne wynikibadańTchibo Exclusive*.Czekamy na Wasze przedświąteczne spostrzeżenia. Do wygrania 3x5000zł! „Bo jednak w te święta ja zawsze

Komentarze
2008/12/17 11:45:39
Kładę się spać i już marzę o porannej kawie. Piję ją w ulubionej kubko-filiżance.Kiedyś piłam kilka dziennie .Dzisiaj tylko dwie, chyba,że jest wyjątkowa okazja.A Święta to okazja, do tego ciasto domowe same pyszności.Smakoszom życzę pysznej aromatycznej kawy, najlepiej Tchibo,i oczywiście w miłym towarzystwie.
-
musiaq
2008/12/17 22:15:46
Lubię pić kawę szczególnie gdy jem słodkie - zazwyczaj robię sobie małą przerwę koło południa - jest to tzw. przerwa na małą czarną. Zjem pyszne "ciacho" i popijam świetną kawą. Druga sytuacja, kiedy pije kawę to wtedy gdy jestem zmęczony, a wiem, że muszę jeszcze dużo zrobić - kawa świetnie mnie pobudza do myślenia i pracy - sprawdzony sposób - polecam :)
-
2008/12/18 10:36:42
O świątecznej kawie i o emocjach związanymi z tym niezwykłym napojem napisałam na moim blogu, do którego wszystkich zapraszam!
A wszystkim miłośnikom aromatycznej kawy życzę Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
-
2008/12/18 23:26:03
Uwielbiam kawę w każdej postaci... W świeta jakos tak tradycyjnie lubię delaktować się smakiem mocnej, mielonej kawy pazonej ( i tu pewnie zgrzeszę) w moim ulubionym ceramicznym kubku! I właśnie w święta w odróżnieniu od większośni ni zajadam się przy tym żadnymi smakołykami... Zwyczajnie delektuję się smakiem kawy, bez cukru oczywiście. Trzeba się "odsłodzić"!
Znane Polki
piszą o świętach:
doskonały nastrój